sekretariat@pidm.pl GSM +48 535 524 733

S. Naar-King, M. Suarez – Wywiad motywujący z młodzieżą i młodymi dorosłymi

Polski Instytut Dialogu Motywującego - PIDM > Blog > Ksiazki > S. Naar-King, M. Suarez – Wywiad motywujący z młodzieżą i młodymi dorosłymi

S. Naar-King, M. Suarez – Wywiad motywujący z młodzieżą i młodymi dorosłymi

Wywiad motywujący ma tak silne podstawy teoretyczne i empiryczne, że powinien stanowić część standardowego wykształcenia z zakresu ochrony zdrowia somatycznego bądź psychicznego. Niniejsza książka jest znakomitym wprowadzeniem do wywiadu motywującego i atrakcyjnym opracowaniem przeglądowym jego zastosowań w pracy z nastolatkami, czyli w rozwijającej się dziedzinie zasługującej na dalsze badania. Publikacja zawiera także wskazówki dotyczące etyki oraz ustawicznego samokształcenia, dlatego powinna być lekturą obowiązkową dla osób zainteresowanych wykorzystaniem wywiadu motywującego w interakcjach z młodzieżą i młodymi dorosłymi.

Dr Bradley H. Smith, Wydział Psychologii, Uniwersytet Karoliny Południowej

Autorzy łączą przystępny styl z rygorystycznym podejściem do danych naukowych. Książka ma uporządkowaną strukturę i pozwala terapeutom dostrzec te niuanse, które decydują o skuteczności bądź nieskuteczności podejmowanych działań. Pomocne przykłady, wskazówki i podsumowania rozdziałów sprawiają, że jest to nie tylko dobre podręczne źródło dla przyszłych terapeutów, ale także dla doświadczonych psychologów, pedagogów i innych osób pracujących z tą grupą wiekową. Książka zawiera także bardzo przydatne, praktyczne modele dostosowania wywiadu motywującego do konkretnych problemów behawioralnych, takich jak zaburzenia odżywiania się lub zaprzestanie palenia.

Ariana Faris, praktyka prywatna, Cardiff,
członek Motivational Interviewing Network of Trainers    


Książka oparta na licznych pracach badawczych jest przeznaczona dla psychologów klinicznych, specjalistów zajmujących się leczeniem uzależnień, pracowników socjalnych, terapeutów oraz psychiatrów zajmujących się młodzieżą. Może również zainteresować pediatrów, pielęgniarki oraz innych pracowników służby zdrowia, którzy chcą skutecznie wspierać swoich pacjentów.

Dr Sylvie Naar-King pracuje na Wayne State University, Department of Pediatrics oraz Department of Psychiatry and Behavioral Neurosciences.
Dr Mariann Suarez kieruje katedrą psychologii dziecięcej oraz pracuje w Department of Psychiatry and Behavioral Medicine w University of South Florida College of Medicine.