sekretariat@pidm.pl GSM +48 535 524 733

D.B. Rosengren – Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym

Polski Instytut Dialogu Motywującego - PIDM > Blog > Ksiazki > D.B. Rosengren – Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym

Porywający, rzeczowy, przystępny – tak można określić ten podręcznik przedstawiający narzędzia do samodzielnego kształcenia, które znajdują zastosowanie w licznych kontekstach zawodowych i sytuacjach wielu klientów. Z pewnością nie będzie leżeć na półce. Czytelnicy będą do niego wracać, aby udoskonalać i utrwalać umiejętności potrzebne w dialogu motywującym oraz szukać nowych sposobów nauczania tej metody.

Dr Steve Martino Yale University School of Medicine      

Książka jest kluczem do sukcesu w dziedzinie dialogu motywującego. Gorąco polecam ją wszystkim zainteresowanym – zarówno tym, którzy dopiero zapoznają się z dialogiem motywującym, jak i tym, którzy znają już tę metodę.

Dr Scott Walters University of Texas School of Public Health    

Wypracowanie biegłości w dialogu motywującym wymaga wielu ćwiczeń, które stanowią sedno tego pasjonującego, przystępnego poradnika. Jest on pełen przykładów zebranych w rozmaitych kontekstach klinicznych oraz interakcji i zadań przydatnych w praktycznej nauce umiejętności związanych z tą metodą terapeutyczną. Autor – doświadczony badacz i praktyk z dziedziny DM – ułatwia czytelnikom naukę dzięki sprawdzianom wiadomości, ćwiczeniom, które pozwalają na zdobywanie biegłości w stosowaniu zasad tej terapii, oraz arkuszom ćwiczeń do powielania. Czytelnik krok po kroku zyskuje niezwykle ważne w dialogu motywującym kompetencje konieczne do podnoszenia znaczenia zmiany, pielęgnowania w kliencie wiary w siebie, rozstrzygania ambiwalencji, umacniania zobowiązania do zmiany i negocjowania planu jej urzeczywistnienia.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu psychologów, terapeutów i psychoterapeutów.

David B. Rosengren – psycholog kliniczny, konsultant i trener dialogu motywującego. Pracuje w Prevention Research Institute w Leangton w stanie Kentucky oraz prowadzi badania w Alcoliol and Drug Abuse Institute przy University of Washington.