sekretariat@pidm.pl GSM +48 535 524 733

.

MICA to nowatorskie narzędzie do kodowania i uczenia Dialogu Motywującego, którego współtwórcami są: C. Jackson, S. Butterworth, A. Hall i J. Gilbert .

Umożliwia ono weryfikację oraz wskazanie kierunku rozwoju umiejętności u praktyków pracujących w różnych kontekstach. Taką precyzyjną informację zwrotną, dzięki MICA, konstruujemy w oparciu o nagrania trwające już od 8 minut!

Dedykowane oprogramowanie, opracowane przez IFIOC, pozwala na generowanie raportów z kodowań i śledzenie postępów w rozwoju praktyki DM u osób indywidualnych, a także w organizacjach.

Dzięki współpracy PIDM oraz Institute for Individual and Organizational Change ze Spokane w USA – wiosną 2019r. zagościli w Polsce  autorzy skali – Casey Jackson i John Gilbert.

W PIDM przetłumaczyliśmy dla Was skalę MICA na język polski, a na nasze zaproszenie Casey Jackson i John Gilbert przeszkolił  koderów MICA,  którzy jeszcze w tym roku otrzymają licencję. Jedynie koderzy MICA mają uprawnienia do przygotowywania informacji zwrotnej dla studentów studiów podyplomowych na kierunku Dialog Motywujący. 

Na zdjęciu powyżej: Aleksandra Wilkin-Day, Casey Jackson, John Gilbert oraz Dominik Meinhart-Burzyński. Zdjęcie obok wykonano podczas szkolenia MICA we Wrocławiu. 

.

1. Dominik Meinhart-Burzyński – licencja kodera MICA

 

Koderzy w trakcie procesu szkolenia:

1. Aleksandra Wilkin-Day

2. Anna Wierzchoń

3. Anna Bałchan

4. Agata Groszek

5. Beata Kita

6. Grzegorz Skrzypczak

7. Izabela Dmitrowicz

8. Izabela Podlecka-Kandyba

9. Katarzyna Kaszek – Idźkowska

10. Magda Dolska -Topór

11. Magdalena Połeć-Szalonek.

12. Małgorzata Adamczyk-Zientara

13. Marzenna Kucińska

14. Monika Meinhart-Burzyńska

15. Urszula Grodzka

16. Zuzanna Kasprzak

.

Podręcznik MICA, zgodnie z intencją autorów skali,  jest dostępny dla społeczności DM bez opłaty licencyjnej. Podręcznik został przetłumaczony w PIDM na język polski.

Autorzy skali zwracają się z prośbą, aby system MICA stosować zgodnie z założeniami, szczególnie dbając o jakość i wierność wypracowanym zasadom. Rekomendują tym samym korzystanie z podręcznika po zakończonym szkoleniu MICA.

zespół tłumaczy:
Aleksandra Wilkin-Day, Dominik Meinhart-Burzyński, Magdalena Połeć – Szalonek,  Beata Szreniawa.